דינה אחת שהיא שלוש

4

דינה הגיעה לטיפול לאחר פרידה כואבת מהחבר שלה.

הם היו זוג כשלוש שנים ולאחר שהחליטו להתחתן וסגרו את כל הפרטים לגבי החתונה הוא נטש אותה כי הבין שהיא אינה האישה אתה הוא רוצה לחיות.

המשבר של דינה היה קשה וממושך.

במשך השנתיים שחלפו, היא אמנם עבדה, אך הפסיקה את לימודיה, וכל שמחת החיים שהייתה לה נעלמה. התחושה הכללית של דינה הייתה –"איני שווה כלום".

 

מאז הפרידה, לא יצאה לאף דייט .וכמעט ולא התראתה עם חברותיה. מרגע שהייתה מגיעה הביתה, לא יצאה ממנו אלא למשימות היומיומיות. דינה ראתה שתי "דינות" שונות. "דינה של לפני" (הפורחת) ו"דינה של אחרי" (הנבולה).

 

במהלך הפגישות שלנו שוחחנו על מערכת היחסים בין שתי הדינות. איזה דיאלוג הן מנהלות ביניהן. "דינה הנבולה" באה בטענות לדינה "הפורחת" - "איזה מטומטמת היית ואיך לא ראית עם מי יש לה עסק.

איזה טיפשה היית שלא ראית את הסימנים שבודאי היו שם במערכת היחסים. איך חשבת בכלל שמישהו ירצה להתחתן אתך?

 

"דינה הפורחת" כעסה על "דינה הנבולה" על התלותיות שלה ועל כך שכמעט הפסיקה לחיות כשהופסקו היחסים עם החבר.

דינה תיארה כל אחת מהדמויות הללו. לא רק בתוך מערכת היחסים אלא גם ביחסים עם אחרים, במרחב המשפחתי, במרחב החברי....

דיברנו על תלות ועצמאות, על אמונות סמויות וגלויות המובילות אותה בחיים (כמו למשל- זה שנעזבתי מראה שאני לא שווה, שאני "לא בסדר"). ביחד בדקנו את ההיסטוריה של האמונות הללו, איך הן נכנסו לחיים של דינה?  כיצד הן משפיעות על תחומים אחרים בחייה ומי עוד מכיר את דינה שחושב ככה? 

נשאלה גם השאלה מי מאלו שמכיר את דינה היה מתקומם למחשבות ולאמונות הללו?

במהלך השיחות שלנו צצה לאיטה דינה נוספת, "דינה מרדנית". זו דינה שלקחה אותה לטיפול ומתקוממת נגד האמונות הנ"ל.

זו דינה שהחליטה לעבור דירה מהדירה הנוחה בה גרה, במטרה להתנתק מהחוויה ההיא, וליצור לעצמה חיים אחרים. הסתבר ש"דינה המרדנית" חיה ובועטת. היא פעלה לא מעט במשך החיים כאשר עלו משברים וקשיים. היא זו שלקחה את דינה בידיים ודאגה שהיא  תמשיך לעבוד....

 

במהלך תקופת הטיפול התאחדו ה"דינות" ביניהן. דינה החלה לצאת לדייטים, ירדה במשקל, בטחונה העצמי חזר אליה. היא החליטה ללמוד לתואר שני והיום היא נמצאת בזוגיות מאוד משמעותית וטובה.

כשדינה הגיעה לטיפול היא הגיעה עם תחושת ערך נמוכה וחוסר אמון מוחלט ביכולותיה. תוך כדי הטיפול התבוננה דינה מחדש בחייה, השלימה עם אובדן מערכת היחסים שהייתה וגילתה בעצמה כוחות שלא הייתה מודעת לקיומם. דינה חזרה להאמין בעצמה ואיכות חייה השתפרה ללא הכר.(הטיפול בדינה נעשה ברוח הטיפול הנרטיבי

לשיחת ייעוץ קצרה ובלתי מחייבת

חייגו עכשיו: 054-4632083

  • Facebook

איה שמידט M.A

מטפלת ומדריכה זוגית ומשפחתית

ayaschmidt@gmail.com  |  054-4632083

וייסבורג 20 | צהלה, תל אביב

© כל הזכויות באתר זה שייכות לאיה שמידט  |   האתר עוצב ע"י LIN  |   הצהרת נגישות